АДРЕНАЛІН-КОНТРОЛЬ

ПІРСИНГ

Сережки та «штанги», на чиюсь думку, виглядають дуже круто на будь-якій ділянці тіла, проте жодна нормальна людина не радить робити це в пориві сумнівного кайфового моменту. Навіть якщо тобі здається, що боді-арт може зникнути так само легко, як з’явився, слід впевнитись, що це безпечно.

Якщо хочеш здійснити проколювання ділянок тіла самотужки або скориставшись допомогою так званих фахівців-однолітків, які навчилися цій справі від друзів, з журналів, чи вважають себе самородками, то це тобі додасть не драйву, а проблем. Вочевидь, вони не достатньо знайомі з анатомією та правилами гігієни. Тож, якщо не хочеться надмірної кровотечі, тривалого ураження відповідного нерву чи інфікування крові через нестерильні інструменти – краще не полінуйся витратити трохи кишенькових грошей та звернутися до спеціаліста. Кваліфікований майстер – це той, який дотримується високих стандартів якості та безпеки, дбає про інфекційний контроль та зможе тобі без роздратування пояснити, як він стерилізує свої інструменти.

СЕКС

Секс є одним із важливих кроків у серйозних стосунках між двома закоханими. Проте якими би чуттєвими не були дотики, або поспішними дії, кожен з партнерів не повинен забувати про наслідки. Незважаючи на те, наскільки вам здається ви довіряєте партнеру, або наскільки він вас запевняє у власній недоторканості, просто користуйтеся презервативами, щоб не треба було перевіряти цю теорію на власному досвіді. Чи в тему вам думати про найгірше, що може статися, коли ви лежите в ліжку з бойфрендом або дівчиною? Проте, поки ви не дійшли до діла та читаєте цей текст, майте на увазі, що будь-який незахищений секс несе ризики інфікування ВІЛ.

Кожен із видів сексу, навіть оральний, несе ризики інфікування ВІЛ. Тому завжди використовуй презерватив.

Пам’ятай, що ти можеш бути впевненою(им) у своїх попередніх діях, але ти не можеш бути впевненим(ою) у минулому свого партнера.

ВУЛИЧНИЙ ПЕРФОРМАНС

Чим відрізняються просто диваки, які всіх дратують на вулицях, від якісного вуличного перформансу? Пояснюємо: друге – це форма сучасного мистецтва, у якій бере участь одна особа або організована група людей, об’єднаних у певний час у певному місці та з певним меседжем до пересічних людей.

Оберіть, у чому ви талановиті: танці, музика, та хоч і пантоміма, та включіть до цього дійства чотири базових елементи: час, місце, тіло художника та зв'язок із глядачами. А головне, не переймайтеся за їхню реакцію: ви це робите, щоб трохи кайфонути та отримати свою дозу адреналіну.

КОМПЛІМЕНТ НЕЗНАЙОМЦЮ

У сучасній психології, та, не будемо приховувати, на курсах пікаперів, завести діалог з незнайомцем або просто сказати комусь комплімент – це дієвий спосіб отримати мінімум адреналін, максимум – нового друга.

Обрати когось свого віку та ненав’язливо вторгнутись у його зону комфорту може бути доволі весело. Спробуй, хтозна, можливо наступний такий експеримент ви проведете разом!

ТАТУ

Ходиш вулицями, й іноді здається, що скоро зовсім не залишиться людей різного віку, що не носять на тілі тату. Навіть якщо ти твердо вирішиш, що цей особливий скетч повинен назавжди прикрасити тебе, перш ніж записуватися до тату-майстра або заходити у першу-ліпшу студію біля зупинки громадського транспорту, зупинись і двічі подумай. Ні, ми не відмовляємо тебе робити це, твоє тіло – твій храм.

Проте ще раз уважно переглянь каталог, роздивись малюнок або переклади напис: по світу ходять чутки, що японські ієрогліфи, які ми набиваємо, означають назви побутової техніки. Якщо після кількох місяців роздумів ти раптом з’ясуєш, що кохання пройшло та тобі більше не подобається обраний скетч, вибери щось інше й дай собі час зрозуміти, чи воно «твоє».

Погодься, важливо дивитися кожного дня на зображення і не бачити замість нього слово «помилка». Але найважливіше не це: пам’ятай, що під час татуювання пробивається шкіра, а отже, створюється небезпека занести до крові інфекцію. Тату можна робити тільки в перевіреного майстра, котрий дотримується інфекційного контролю, має ліцензію на свою діяльність та здоровий глузд, щоб не робити тату раніше, ніж клієнтові виповниться 18 років.

ЕКСТРЕМАЛЬНІ ВИДИ ДОЗВІЛЛЯ

СКІБОРДИНГ

Серед сноубордистів та лижників є вічні суперечки, хто крутіший та хто кому заважає. Ця ворожнеча почалася десь високо в горах і триває по сей день. Проте серед шанувальників зимового виду спорту є скібордисти, яким вдалося залишитися непоміченими та просто насолоджуватися катанням. Цей вид спорту поєднує в собі елементи роликів, ковзанів, сноуборду та лиж. В один прекрасний момент скібордисти вирішили просто позбутися стандартних лижних палок, аби руки були вільні, щоб давати одне одному «п’ять» під час спуску. Проте, крім веселощів та отримування адреналіну, не варто забувати про те, що це високо травматичний вид екстриму. Коли ти падаєш, кріплення не відстібуються від лиж, а на великих швидкостях на «вертикальних» схилах, скіборди можуть бути некерованими. Тож, можливо палки для катання вам і не потрібні, але наколінники, налокітники та шолом – обов’язково!

СНОУБОРДИНГ

Серед усіх друзів тільки лінивий ще не навчився кататись на сноуборді – для багатьох це заняття єдине виправдання холодної зими. Адже коли ти постійно у русі, а не в час-пік у маршрутці, ніякі морози тебе не зупинять. Підкорювати засніжені схили можна в багатьох країнах, та навіть у будь-який сезон, а окремі екстремали освоїли навіть піщані гори й назвали це сендбордингом.

Оскільки часто катання на сноуборді проходить на непідготовлених схилах і на великих швидкостях, для захисту від травм використовується різноманітна екіпіровка — шоломи, захист суглобів, спини, рук. Не сумнівайтеся: нехтуючи цим, ви не виглядаєте крутішими серед друзів, а навпаки. Тим паче, чим швидше та безпечніше спуститеся, тим більш зігріваючим буде чай біля схилу!

СКЕЙТБОРДИНГ

А ви знали, що до того, як скейтбординг стали називати спортом, він був лайфстайлом, який започаткували каліфорнійські серфери, щоб кататися навіть, коли холодно і немає хвиль? Катання на борді викликає такі сильні емоційні відчуття, що багатьом людям хочеться забути про все, відростити довге волосся та невпинно мчатися міськими джунглями. Але як би хто не чілив та не романтизував – це таки екстремальне заняття, бо можна розвити некеровано високу швидкість. Тож, намагайся кататися довгими і гладкими дорогами, щоб безпечно отримувати свою дозу адреналіну в крові. І щоб убезпечити себе від отримання травм, користуйся захистом, що включає не тільки наколінники та налокітники, але й шолом.

СПОЖИВАННЯ ІН’ЄКЦІЙНИХ НАРКОТИКІВ

Безпечного способу приймати наркотики не існує. Споживання ін’єкційних наркотиків несе прямий ризик інфікування ВІЛ та в будь-якому разі призводить до незворотніх наслідків для здоров’я та життя.

УВІЙТИ

АДРЕНАЛІН-КОНТРОЛЬ

УВІЙТИ